Nimbus Sedona fleece
Med rötter i den urbana modescenen som följer de senaste trenderna hos outdoor märken, har Sedona Yoke fleece ett mycket modernt utseende. Denna allsidiga produkt, som vi gjort i fleece utav återvunnen polyester, kombinerar värmevärde med komfort samt skydd mot vädret och hög funktionalitet. Designad med normal passform och med detaljer som t ex en hög krage, reverse dragkedja och ett stilfullt ok, är Sedona perfekt för både en weekendresa och en modern vardags stil.
Material: Fleece: 100% GRS-auktoriserad återvunnen Polyester, CU1038206
Storlek herr: S-4XL, dam: XS-3XL
Kontakta oss för offert och märkning
Rek. butikspris 1149:-
Mickson Företagsreklam AB har sedan starten 1994 inriktat sig på att vara din totalleverantör av profilkläder och profilreklam.
Vi har ett brett urval av produkter. I vårt sortiment ingår giveaways, kläder, pennor, väskor m.m. Vi ombesörjer applikation i form av bl.a. brodyr, screentryck, tampotryck och gravyr.